A Nógrád megyei Bánki-tónál tartott rendezvényre a koncertek mellett aktuális, izgalmas független színházi programokkal, tudományos előadásokkal, és civil-kulturális programokkal várják a látogatókat.
A szervezők minden évben törekednek arra, hogy fontos, aktuális, izgalmas témát válasszanak, ami reflektál és reagál a körülöttünk lévő világra, társadalmi változásokra, kihívásokra, közéleti állapotokra, és az új kihívásokra új megoldásokat is keresnek.
Idén IBeton.Hofi és a 30Y mellett számos közismert előadó koncertjével, új színpadokkal, társadalmi kérdéseket feszegető performanszokkal, színházi műsorral, workshopokkal és előadásokkal várja a Bánkitó Fesztivál a közönséget július 13. és 16. között.
A 30Y és a Damara, Beton.Hofi, a Bohemian Betyars, a Carson Coma, a Csaknekedkislány, az Elefánt, a 6363, Barkóczi Noémi, Dé:Nash és a Galaxisok is a fesztivál idei fellépői között vannak az Analog Balaton, a Platon Karataev, a Duckshell, a Freakin’ Disco, a Hakumba, a jazzbois, a Samurai Drive, Vecsei H. Miklós és a QJÚB, valamit az OBRONI mellett – áll a szervezők közleményében.
Idén a színházat kedvelő közönséget az új, szabadtéri helyszínen várják, ahol az előadások témái közt szerepel többek közt az
alkoholizmus, a szerelem, a közösség, az aktivizmus, a magyarság, vagy a barátság is.
Olyan független társulatok és rendezők vesznek részt a a fesztiválon, mint Willany Leó, a FÜGExTrafó, a Sztereo Akt, az AHA Kollektíva, Raubinek Lili és a Dioráma Csoport, Kőszegi Mária, a Trainingspot Társulat és a TÁP színház is.
Mindezek mellett a szervezők készülnek tudományos előadásokkal és beszélgetésekkel, amelyek a klímaválsággal, a fenntarthatósággal, a gyerekek közösségi-média használatával foglalkoznak, de
lesz szó az oktatás, vagy a tanári pálya jövőjéről is.
Mindezeken túl lehet majd jógázni, kreatív és kézműves workshopokon megtanulni a szitanyomást, a zine készítést vagy a batikolást, a fesztivál nyilvános terei pedig idén is kortárs képzőművészeti kiállításoknak adnak helyet.
A gyerekprogramok között lesz mesekoncert és gyerek színházi előadás, a pécsi mese-tér-kép pedig a kortárs mesék és a vizuális művészet összehangolásán alapuló alkotó foglalkozást tart majd.