VÍZPARTOK Hírek a forrástól a tengerig

Körforgalom épül a 71-es főúton Balatonfürednél

2022. március 19.

Szerző: MTI / Címlapfotó: A 71. számú főút balatonfüredi, Germering utcai csomópontja 2022. március 19-én. MTI/Vasvári Tamás

A körforgalom a tervek szerint 2024-re épül meg.
hetedhetshop.hu

Körforgalom épül a 71-es számú főút Balatonfüredre bevezető szakaszán, a fejlesztésnek köszönhetően biztonságosabbá válik a város közlekedése.

A jelzőlámpás körforgalom, amely a forgalmat a vasút alatt vezeti majd át, a tervek szerint 2024-re épül meg.

A lakosság kérésének eleget téve építik meg körforgalmat, mivel a nyári szezonban nagyon forgalmas ez az útszakasz.

A leendő körforgalom azon túl, hogy biztonságossá teszi a közlekedést, összeköti az északi és déli városrészt.

Korábban a Balaton északi partjának jobb megközelíthetősége érdekében bővítették az M7-es autópályát és a 710-es főút csomópontját is. A kivitelezés alatt álló Veszprém déli elkerülő munkálatainak első üteme tavaly befejeződött, a litéri és a füredi csomópont között 7 és fél kilométeren bővítik a 8-as számú főutat.

Ez is érdekelhet >

Legfrissebb hírek >